Öğrenci / Personel Servisleri Takip Ve Yönetim Sistemi

Görüntü Kayıt Fonksiyonları

LENOİ,NOKİTECH servis kontrol ve güvenlik sistemi bir adet yol kamerası bir adet araç içi ve bir adet şoför kamerası bulunur. Bu kamera sistemi sayesinde Okul servislerinin aileler ,okul yönetimi ve servis şirketleri tarafından canlı olarak izlenebilmesi ve dinlenebilmesini sağlar.Böylelikle çocuklarımızın hangi koşullarda yolculuk yaptıklarını kontrol edebiliriz.

Profesyonel Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi

LENOİ,NOKİTECH servis kontrol ve güvenlik sistemi aynı zamanda profesyonel bir araç takip sistemidir.LENOİ,NOKİTECH'nin bu alandaki tecrübesini ve birikimini LENOİ,NOKİTECH servis kontrol ve güvenlik sistemi 'ne yansıttığını rahatlıkla görebilirsiniz.
Aracınızın anlık konumu, hızı, yönü gibi bilgileri anlık olarak izlemenin yanında geriye dönük rapor olarak alabilirsiniz. Bu bilgilerin yanı sıra aracınıza bölge ya da nokta tanımları yaparak, belirlenen adresten ya da bölgeden çıkıldığında haberdar olabilirsiniz. Ayrıca öğrencilerinizin biniş ve iniş adresleri, yolculuğun süresi, mesafesi gibi bilgileri detaylı bir şekilde raporlayabilirsiniz. LENOİ,NOKİTECH servis kontrol ve güvenlik sistemi akıllı raporlama teknolojisiyle birlikte, taşımacılığın en yoğun olduğu saatleri, en çok trafik yoğunluğunun olduğu adresleri, en sakin servis taşımacılığı yapılacak güzergahları zaman, sürücü ve daha birçok parametreyle birlikte özelleştirerek sizlere sunar. LENOİ,NOKİTECH servis kontrol ve güvenlik sistemi siz bir adım daha ileriye taşır.

İletişim alt yapısı

LENOİ,NOKİTECH servis kontrol ve güvenlik sisteminin gelişmiş alt yapısı sayesinde, veliler,okul yönetimleri servis araçları arasında sesli görüşme yapabilir, metin mesajları gönderilip alınabilir. Veliler kendi servislerini , okul yönetimleri okullarına ait servis araçlarını,servis şirketleri de sistemden araçların tamamının konumlarını ve görüntülerini görebilirler.

Okul Servisi
LENOİ,NOKİTECH servis kontrol ve güvenlik sistemi Okul Servisi, öğrenci servisi, kolej servisleri ile velilerin belirlediği mesafe doğrultusunda okul servis aracının geldiğini, veli telefonlarına sesli arama/sms/email ile haber veren, aynı zamanda da velilerin okul servis aracını online takip ve kontrol edebildiği interaktif bir sistemdir.

Öğrenci Servisi Takip Sistemi

LENOİ,NOKİTECH servis kontrol ve güvenlik sistemi ile, okul servislerinin bekleme noktalarına gecikmelerinden ve bekletmelerinden dolayı; öğrencilerin, anne-babaların, servis firmaları ile şoförlerinin ve okulların yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırarak, taraflar arasında kaliteli bir hizmetin ve memnuniyetin sağlanması amaçlanmıştır.
LENOİ,NOKİTECH servis kontrol ve güvenlik sisteminin amacı

 • Servisin öğrenci bekleme noktasına geç ulaşması, öğrencinin sokakta uzun süre
  beklemesine, dolayısıyla soğuk hava gibi olumsuz koşullara daha uzun süre maruz kalmasına
  ve güvenlik sorunlarına yol açabilmektedir.
 • Servisin tam olarak ne zaman bekleme noktasına varacağını bilmemek, anne - babaların
  servisi kaçırma endişesi yaşamalarına ya da çocuklarının sokakta uzun süre beklediğini
  görerek sıkıntı duymalarına neden olabilmektedir.
 • Öğrencilerin bekleme noktasına gecikmesinden ötürü, okul servisleri diğer bekleme
  noktalarına ve dolayısıyla okula geç varabilmektedir.
 • Sürüş sırasında velilerin servis şoförünü telefonla meşgul etmeleri, gerek şoförün, gerekse
  araçtaki diğer çocukların seyahat güvenliğini olumsuz etkilemektedir.
 • Velilerin servisin gecikmesinden yakınmak amacıyla okula sıkça telefon etmeleri, okul
  yöneticilerinin iş yükünü artırmakta olduğu gibi, asıl görevlerine odaklanmalarına da engel olmaktadır.
 • Araç da bulunun kameralar oluşa bilecek trafik kazası, hırsızlık ve şikayetlerin
  aydınlatılmasında Velilerin, okul yönetimlerinin ve servis sağlayıcı firmanın olayı
  aydınlatmasında fayda sağlayacaktır.

LENOİ,NOKİTECH servis kontrol ve güvenlik sisteminin
çalışma şekli ve özellikleri

 • Veliler, servis aracının gelişlerinde aranmak istedikleri mesafeyi, sabah ve akşam olmak üzere
  ayrı ayrı belirleyebilmekte ve ihtiyaçları doğrultusunda, bu mesafeleri diledikleri zaman
  internet ve akıllı mobil telefon uygulamaları üzerinden değiştirebilmektedir.
 • Veliler, aranmak istedikleri telefon numaralarını, sabah ve akşam için farklı telefon
  numaraları tanımlayabilmektedir. İhtiyaçları doğrultusunda, bu telefon numaralarını,
  internet ve akıllı mobil telefon uygulamaları üzerinden değiştirebilmektedir.
 • Okul servis aracının okula giriş ve okuldan çıkış bilgisi, velilere, anında SMS ve ARAMA yoluyla
  bildirilmektedir.
 • Veliler, okul servis aracını internet ve akıllı mobil telefon uygulamaları üzerinden anlık
  olarak takip ve kontrol edebilmekte, Geçmiş arama ve bilgilendirme raporlarına
  ulaşabilmektedir.
 • Veliler, herhangi bir nedenle servis aracını kullanmazlarsa, tüm çağrı ve bildirimleri,
  diledikleri zaman internet ve akıllı mobil telefon uygulamaları üzerinden kapatabilmekte
  veya açabilmektedir.
 • Her veliye, sistem tarafından kullanıcı adı ve şifresi verilir. Veliler, bu kullanıcı adı ve şifreyle
  tüm işlemlerini, internet ve akıllı mobil telefon uygulamaları üzerinde
  gerçekleştirebilmektedir.
 • Veliler ,Servis aracını belirli tarihler arasında (öğrencinin raporlu veya izinli olmsı durumları
  gibi) adreslerine gelip gelmeyeceği belirleye bilir bu sayede belirtilen tarihler arasında
  servisin belirtilen adreslere boş yere gitmesi engellenebilir

Servis-Öğrenci Buluşturma

Öğrenciler ve ya aileleri, akıllı telefonlarına ya da tabletlerine yükleyecekleri bir servis kontrol ve güvenlik sistemi uygulamasıyla, servis aracının gelişlerinde aranmak istedikleri mesafeyi, sabah ve akşam olmak üzere ayrı ayrı belirleyebilmekte ve ihtiyaçları doğrultusunda, bu mesafeleri diledikleri zaman internet ve akıllı mobil telefon uygulamaları üzerinden değiştirebilmektedir.
Alma ve bırakma noktalarına gelen servislerin velilerimizin belirlemiş olduğu mesafelerde tercihlerine göre arama/sms/email ile bilgilendirme alabilmesini sağlar. Böylelikle servisi kaçırma, servisi uzun süre bekleme gibi sorunlar ile karşılaşmazsınız.
Araçta bulunan Navigasyon Sistemi,trafik durumunu da göz önüne alarak en yakın rotayı oluşturur ve sürücüyü öğrencilerin adreslerine yönlendirir. Acil durumlarda Araçta şoför değişimi olması durumunda şoförün güzergahı öğrenmesine gerek kalmadan navigasyon sisteminde örgencilerin kayıtlı olan adreslerine yönlendirme sağlayarak gecikmelerin önlenmesi sağlanır.

Gelişmiş Navigasyon Sistemi

LENOİ,NOKİTECH servis kontrol ve güvenlik sistemi gelişmiş navigasyon sistemine sahiptir.İlk servis planlaması yapılırken öğrenci adreslerine gidildiğinde sistem otomatik konum belirlemesi yapmaktadır.LENOİ,NOKİTECH servis kontrol ve güvenlik sistemi bu rotayı oluştururken en uygun güzergah ve zamanı dikkate alır . Öğrencilerin kısa sürede
adreslerinden alınarak okullarına güvenli şekilde teslim edilmesini sağlar.Tüm bu işlemlerin yanı sıra, navigasyon sistemi sürücünün kullanımına da açıktır.Velinin (öğrencinin) farklı bir adres belirtmesi durumunda vereceği adrese göre navigasyon sistemi sürücünün komutuyla bir rota çıkarır. Yine bu rota oluşturulurken trafik yoğunluğu da göz önüne alınır.

Acil Durumlar ve İmdat Çağrısı

LENOİ,NOKİTECH servis kontrol ve güvenlik sisteminde güvenlik en önemli etkendir.Sürücü, araç içerisine yerleştirilmiş imdat butonları vasıtası ile acil bir durumda yardım isteyebilir.(112 acil servis, 155 polis imdat veya belirlenen acil yardım yöneticisi araması yapılabilir)
Yardım çağrısı gönderildiği anda canlı yayın protokolü devreye girer. Yönetici kullanıcı tarafından araç içi ve yol kameraları canlı olarak izlenebilir. Görüntüler sistem üzerindeki depolama birimine kaydedildiği gibi güvenlik amacıyla LENOİ,NOKİTECHBulut sunucularına da anlık olarak kaydedilir ve bu görüntülere istenildiği anda erişilebilir.Ayrıca imdat butonuna basıldığı anda hızlı takip protokolü devreye girer ve sistemin konum gönderme aralığı otomatik olarak minumum seviyelere çekilir.Araç konumu harita üzerindeki iki saniyelik aralıklarla takip edilir.