Ambulans Operasyon Yönetim Sistemi

Lenoi 112Go
Ambulans Kontrol ve Güvenlik Sistemi

Ambulansta hasta dışında yolcu var mı yok mu ?
Lenoi 112Go’nun sunduğu çözümler sayesinde araç da hasta dışında yolcu olup olmadığını anlık olarak öğrenebilirsiniz.
Ayrıca yolcu ve faaliyet raporları adı altında, istenilen zaman aralığında araçta kaç hasta taşındığını, taşınan hastaların hangi hastanelere teslim edildiği sorgulayabilir ve bu faaliyetleri harita üzerinde de izleyebilirsiniz. Bütün bu işlemleri akıllı telefonunuzdan, tabletinizden, bilgisayarınızdan istediğiniz anda gerçekleştirebilirsini
Ambulans şoför mahalline yerleştirilecek iç mekan kameraları sayesinde hastaneler ve izleme merkezleri şoförleri takip edebilecek kusurlu olan kişiler hakkında işlem yapabilecekler.
Profesyonel Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi
Lenoi 112Go aynı zamanda profesyonel bir araç takip sistemidir. Lenoi’nin bu alandaki tecrübesini ve birikimini Lenoi 112Go’ya da yansıttığını rahatlıkla görebilirsiniz.
Ambulansın (sağlık ekibinin) olay yerine giderken 0-2 saniye aralıklarla anlık konumu, hızı, yönü gibi bilgileri 112 komuta merkezinden anlık olarak izlemenin yanında geriye dönük rapor olarak alabilirsiniz. Bu bilgilerin yanı sıra aracınıza bölge ya da nokta tanımları yaparak, belirlenen adresten ya da bölgeden çıkıldığında haberdar olabilirsiniz.
Belirlenen bekleme noktalarında hangi araçların olduğu bu noktalara araçların giriş çıkış bilgileri anlık olarak alabilirsiniz.
Ayrıca hastaların biniş ve iniş adresleri, yolculuğun süresi, mesafesi gibi bilgileri detaylı bir şekilde raporlayabilirsiniz
Lenoi 112Go sizi bir adım daha ileriye taşır !
İletişim Altyapısı
Lenoi 112Go’nun gelişmiş iletişim altyapısı sayesinde, yönetici kullanıcı ve araçlar birbirleri arasında sesli ,görüntülü görüşme yapabilir, metin mesajları gönderip alabilirler. Yönetici kullanıcı ekran başından, sürücüler ise araç içerisinden diğer bütün araçların konumlarını görebilirler.
Ambulansın Olay Yerine Yönlendirilmesi:
Olay yerinin bulunduğu adrese, en yakın istasyondaki ambulans ve ekibi yönlendirilir. Yönlendirme esnasında araçlar ile sesli görüntülü iletişim kurulabilir metin mesajları gönderip alabilirler. Bunun yanı sıra Ekran başındaki yönlendirici kullanıcı tarafından sahadaki araçlara olay yerinin konumları bir tıkla gönderilir. Aracın bulunduğu konumdan olay yerinin bulunduğu konuma bir rota çıkarılır. Lenoi 112Go bu rotayı oluştururken o anki trafik yoğunluğunu da dikkate alır ve aracınızı (sağlık ekibini) olay yerine en kısa sürede ulaştırır.
Araçlara konum gönderme işlemi ister adres yazarak, ister harita üzerinden koordinat belirleyerek yapılabilir. İlgili doktor tarafından, hasta veya yaralının durumu, ve olay yeri hakkında bilgi ambulans ekibine sesli veya metn mesajı yoluyla aktarılır. Bu esnada yapılan sesli, görüntülü ve mesajlaşma görüşmeleri kayıt altına alınmaktadır. İstenildiğinde Geriye dönük saat tarih bazında inceleme yapılabilir.
Ambulans – Olay yeri Hasta Buluşturma
Hastalar veya olay yeri ambulans talebinde bulunmak için , vatandaşlarımız akıllı telefonlarına ya da tabletlerine yükleyecekleri bir Lenoi 112Go uygulamasıyla, kendi konumlarına en yakın mesafede ve müsait olan araçları bir tık ile acil çağrı yapabilirler ve olay yerine sağlık ekibini zaman kaybetmeden çağırabilir. Bu uygulama sayesinde her 1 dakikanın değerli olduğu hasta ambulans buluşturma işlemi zaman kaybetmeden tamamlanabilir.
Hasta, uygulama üzerinden bir Ambulansa ihtiyacı olduğunu durumunu söylediği anda, olay yerine en yakın konumda ve müsait olan araca yolcunun konumu ve durumuyla alakalı bilgi gönderilir. Araçta bulunan 112Go Navigasyon Sistemi, trafik durumunu da göz önüne alarak en yakın rotayı oluşturur ve sürücüyü yolcuya yönlendirir
Gelişmiş Navigasyon Sistemi
Lenoi 112Go gelişmiş navigasyon sistemine sahiptir. Ekran başındaki yönlendirici kullanıcı tarafından sahadaki araçlara olay yeri konumları bir tıkla gönderilir. Aracın bulunduğu konumdan olay yerinin bulunduğu konuma bir rota çıkarılır. Lenoi 112iGo bu rotayı oluştururken o anki trafik yoğunluğunu da dikkate alır ve aracınızı olay yerine en kısa sürede ulaştırır.
Bu sayede yanlış adreslere gidilmesi ve zaman kaybının önlenmesi sağlanır.
Ambulansın (sağlık ekibinin) olay yerine en kısa süre ve doğru adrese ulaşımı sağlanır.
Araçlara konum gönderme işlemi ister adres yazarak, ister harita üzerinden koordinat belirleyerek yapılabilir.
Tüm bu işlemlerin yanı sıra, navigasyon sistemi sürücünün kullanımına da açıktır. Olay yerinin adresini sisteme yazmasıyla navigasyon sistemi sürücünün komutuyla bir rota çıkarır. Yine bu rota oluşturulurken trafik yoğunluğu da göz önüne alınır.
Görüntü Kayıt Fonksiyonları
Lenoi 112Go üzerinde bir adet yol kamerası ,bir adet araç içi ( isteğe bağlı ) ve bir adet şoför kamerası bulunur. Yönetici kullanıcı tarafından belirlenecek ayarlarla, araç içine her yolcu alındığında istenilen kameranın görüntü kaydına başlaması sağlanabilir. İstenirse 7/24 kayıt özelliğine sahiptir
Bu sayede araçlar gerekli durumlarda online olarak izlenebilir veya dinlenebilir. Şikayete veya ihtiyaca göre uzak dan araca bağlanarak belirtilen gün ve saat de inceleme yapılabilir.
Ambulanslarda, hastayı yoğun trafikte kaybetmenin nedeninin emniyet şeridini ihlal eden araç sürücüleri olduğunu istatistikler söylemektedir. Ambulansların 1-2 dakika bile daha erken hastaneye yetişmelerinin bu anlamda önemi büyüktür. Ambulans geçişlerinde yol verilmemesinin yaşanan kazalar veya emniyet şeridinin ihlal edilmesi tahmin edilemeyen facialara yol açmaktadır. İzleyici aynı zamanda emniyet birimleri de olabileceği için, emniyet şeridi ihlalleri, yol verilmemesinin tamamen önüne geçilebilir.
Lenoi 112 Go yazılımı ile 3G /+4G üzerinden anlık izleme yapılabilmekte hatta emniyet şeridi ihlali yapan veya acil durumlarda araçlara geçiş önceliği vermeyen araçların plakaları da kayıt edilip emniyet merkezine anında raporlanabilecektir.
Lenoi 112Go
Görüntüler depolama hafızasına, kayıt kalitesine, kayıt yapan kamera sayısına göre 30 güne kadar saklanabilir.
Acil Durumlar ve İmdat Çağrısı
Lenoi 112Go için güvenlik en önemli etkendir. Sürücü veya sağlık ekibi, araç içerisine yerleştirilmiş imdat butonları vasıtası ile acil bir durumda yardım isteyebilir.
Yardım çağrısı gönderildiği anda canlı yayın protokolü devreye girer. Yönetici kullanıcı tarafından araç içi ve yol kameraları canlı olarak izlenebilir. Görüntüler sistem üzerindeki depolama birimine kaydedildiği gibi güvenlik amacıyla Lenoi Bulut sunucularına da anlık olarak kaydedilir ve bu görüntülere istenildiği anda erişilebilir.
Ayrıca imdat butonuna basıldığı anda hızlı takip protokolü devreye girer ve sistemin konum gönderme aralığı otomatik olarak minimum seviyelere çekilir. Araç konumu harita üzerinde iki saniyelik aralıklarla takip edilir.
Panik butonuna basıldığı anda 112 acil durum yöneticisi araması veya 155 polis imdat araması yapılabilir.
Sağlık kuruluşuna yönledirme sevk
Olay yerine en yakın ve müsait hastanenin takibi sistem üzerinden takibinin yapılması saglanır.
Sistem üzerinden hastanın sevk edileceği sağlık kuruluşunun acil servisine
Ambulansın yolda olduğu,
- Hasta-yaralı sayısı,tipi
- Hasta-yaralının durumu, yaralanma şiddeti
- Hangi tıbbi girişimlere gereksinim olduğu,
- Ambulansın tahmini varış süresi
Sistem üzerinden sesli arama yapılarak bildirileceği gibi sistem üzerinden Ambulans kayıt formu düzenlenerek sevk edilen hastane acil servisine önceden bildirim yapılabilecektir. Bu sayede sevk bekleyen hastaneye ait acil servise hasta veya yaralının durumuna ait önceden bilgilendirilmesi sağlanır. Hasta veya yaralının teslim edilmesinden sonra acil servis doktoru sistem üzerinden online Ambulans kayıt formuna onay vermesi sağlanabilir.
Gerek görülmesi durumunda ay içersinde yaşanan çağrı sayısı hangi hastaneye kaç hasta ve yaralının teslimin yapıldığı raporlanabilir
Kontrol Uygulamaları
Lenoi 112Go, bütün Lenoi ürünleri gibi Türkiye’de ve Lenoi AR-GE laboratuarların da geliştirilmiştir. Bilgisayarınızdan, tabletinizden ya da akıllı telefonunuzdan bütün araçlarınızı yönetebilirsiniz.
Desteklenen Platformlar:
- Windows Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10 - Mac OS X 10.7 ve üzeri
- Android tabanlı bütün telefonlar ve tabletler. - iOS tabanlı bütün telefonlar ve tabletler. - Windows tabanlı bütün telefonlar ve tabletler